statystyki

Dziennik Ustaw z 7 maja 2013 r.
Weszło w życie 8 maja 2013 r.

Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 23 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim

skomentuj

Omówienie: Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze organizowane są dla dzieci i młodzieży z głębokim upośledzeniem umysłowym, posiadających orzeczenia o potrzebie takich zajęć wydane przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych. W zajęciach uczestniczą dzieci i młodzież od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 25 lat.

Celem zajęć jest wspomaganie rozwoju uczonych, rozwijanie ich zainteresowania otoczeniem i rozwijanie samodzielności w codziennym życiu. Zajęcia w przedszkolu specjalnym, szkole, także specjalnej, ośrodku umożliwiającym dzieciom i młodzieży z głębokim upośledzeniem umysłowym i dzieciom z niepełnosprawnościami sprzężonymi realizację obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki organizuje dyrektor jednostki systemu oświaty, w której zajęcia są prowadzone. Zajęcia prowadzą nauczyciele o szczególnych kwalifikacjach. Opiekę niezbędną w czasie prowadzenia zajęć sprawuje pomoc nauczyciela, z wyjątkiem zajęć prowadzonych w domu rodzinnym. Tam pomoc nauczycielom zapewniają rodzice (opiekunowie prawni chorego dziecka). Zajęcia są prowadzone w formie indywidualnej lub ćwiczeń zespołowych (w grupie uczestniczy od 2 do 4 uczestników). Minimalny wymiar zajęć wynosi:

●20 godzin tygodniowo, ale nie więcej niż 6 godzin dziennie w zespołach,

●10 godzin tygodniowo, ale nie więcej niż 4 godziny dziennie – w przypadku zajęć indywidualnych.

Zapytaj o licencje

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

zobacz więcej »

zobacz więcej »

serwisy tematyczne w GazetaPrawna.pl

reklama