statystyki

Dziennik Ustaw z 22 lutego 2012 r.
Weszło w życie 1 września 2012 r.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych

skomentuj

W oddziałach szkół prowadzących kształcenie zawodowe na podstawie modułowego programu nauczania dla zawodu minimalny czas na kształcenie jest sumą minimalnych wymiarów godzin na kształcenie teoretyczne i praktyczne, określonych w ramowych planach nauczania dla danego typu szkoły.

Publikacja: 24 lutego 2012, 13:18 Aktualizacja: 24 lutego 2012, 13:19

Zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych nie prowadzi się w klasach zorganizowanych w szpitalach i sanatoriach.

Organ prowadzący szkołę, na wniosek jej dyrektora, może przyznać nie więcej niż 3 godziny tygodniowo dla każdego oddziału (grupy międzyoddziałowej lub grupy międzyklasowej) w roku szkolnym, a w przypadku szkół w zakładach poprawczych i w schroniskach dla nieletnich – od 6 do 12 godzin, na:

● okresowe lub roczne zwiększenie liczby godzin wybranych zajęć obowiązkowych,

● realizację dodatkowych godzin rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów:

– dotyczących języka obcego nowożytnego innego niż obowiązkowo nauczany w szkole,

– zajęć, dla których nie została ustalona podstawa programowa, lecz program nauki tych zajęć został włączony do szkolnego zestawu.

Dodatkowe zajęcia edukacyjne dyrektor szkoły może wprowadzić do planu po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców. W razie wprowadzenia dodatkowych zajęć edukacyjnych uczniowie będą musieli w nich uczestniczyć.

Zapytaj o licencje

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

zobacz więcej »

zobacz więcej »

serwisy tematyczne w GazetaPrawna.pl

reklama