statystyki

Dzienniki Unii Europejskiej nr 233 z 9 września 2011 r.
Weszło w życie 10 listopada 2010 r.

Regulamin nr 44 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG/ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji urządzeń przytrzymujących dla dzieci przebywających w pojazdach o napędzie silnikowym („urządzenia przytrzymujące dla dzieci”)

skomentuj

Publikacja: 13 września 2011, 11:54 Aktualizacja: 13 września 2011, 11:55

Sprostowanie 4 do serii poprawek 02 do regulaminu weszło w życie 10 listopada 2010 r.

Omówienie: Urządzenie przytrzymujące dla dzieci to układ części, który może obejmować zespół taśm lub części elastycznych z klamrą zabezpieczającą, elementami regulującymi i mocującymi. W niektórych przypadkach może nim być dodatkowe urządzenie, takie jak przenośne łóżeczko, nosidełko dla niemowląt czy dodatkowy fotel lub osłona przed uderzeniem, które mogą być umieszczone w samochodzie. Urządzenie takie jest tak zaprojektowane, by zmniejszyć ryzyko zranienia dziecka w razie zderzenia lub nagłego hamowania.

ISOFIX to system mocowania urządzeń przytrzymujących dla dzieci, który obejmuje dwa sztywne uchwyty w pojeździe i odpowiadające im dwa sztywne zaczepy na urządzeniu przytrzymującym dla dzieci. System ten ma ograniczać przesuwanie się urządzenia przytrzymującego dla dzieci.

Zapytaj o licencje

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

zobacz więcej »

zobacz więcej »

serwisy tematyczne w GazetaPrawna.pl

reklama